Fixtures

Filter by team

Sunday 3 February 2019

U12 Div 5

14:00
Almondbury Lions JFC U12
vs
Ryburn United Juniors U12 Blacks
14:00
Golcar United U12
vs
Northowram Junior U12 Colts
14:00
Honley Juniors U12 Blue
vs
Netherton Junior U12 Hawks
14:00
Kirkburton Juniors F.C. (Sunday) U12B
vs
Linthwaite U12 Linthwaite 84
14:00
Lepton Highlanders JFC U12 Tigers
vs
Lindley Junior Collegians U12
14:00
Shelf Juniors U12 Blues
vs
Savile Town Juniors U12

U12 Division 8

14:00
Beacon Rangers U12
vs
Westend U12 Pumas
14:00
Drighlington Juniors U12 Yellows
vs
Queensbury Celtic U12 Tigers
14:00
Howden Clough Junior U12 White
vs
Oxspring United JFC U12
14:00
Norristhorpe U12 Bees
vs
Northowram Junior U12 Rams
11:00
Phoenix Juniors u12s
vs
Horbury Town Juniors U12 Blacks

U14 Div 5

14:00
Beacon Rangers U14
vs
Honley Juniors U14 Red
14:00
Hade Edge J.F.C U14
vs
Hepworth United Junior U14 B
14:00
Wyke Wanderers Juniors U14
vs
Huddersfield YMCA Juniors U14 Blue

U16 Div 3

14:00
Dewsbury Rangers Juniors U16 Navy
vs
Linthwaite U16
14:00
Gomersal & Cleckheaton U16 Blue
vs
Honley Juniors U16 Red
14:00
LS27 F.C U16
vs
Brighouse Sports U16 Purple
14:00
Netherton Junior U16 Falcons
vs
Brighouse Juniors U16 Blue
14:00
Shelf Juniors U16
vs
Shelley Juniors F.C. U16 Black

U13 Division 3

14:00
Kirkburton Juniors F.C. (Sunday) U13A
vs
Gildersome Spurs Juniors U13 Yellow
14:00
Norristhorpe U13 Gold
vs
Dalton Dynamoes U13 blues
14:00
Ossett Albion Juniors U13 Warriors
vs
Westend U13 Tigers
14:00
Ossett Town Juniors U13 Trojan
vs
Warley Rangers U13 Whites

U12 Div 2

14:00
Dalton Dynamoes U12 blues
vs
Ryburn United Juniors U12 Reds
14:00
FC Hipperholme U12 Falcons
vs
Northowram Junior U12 Juniors
14:00
Gomersal & Cleckheaton U12 White
vs
Marsden U12 RAMS
14:00
Hepworth United Junior U12
vs
Kirkheaton Youth U12 Lions
14:00
Holmfirth Town Juniors U12
vs
Honley Juniors U12 Red

U12 Div 6

14:00
Dewsbury Rangers Juniors U12 Navy
vs
Upperthong S.C. J.F.C. U12
14:00
Gomersal & Cleckheaton U12 Blue
vs
St Columbas Juniors U12
14:00
Huddersfield YMCA Juniors U12 Red
vs
Shelf Juniors U12 Yellows
14:00
Kirkheaton Youth U12 Tigers
vs
Queensbury Celtic U12 Colts
14:00
Littletown U12 Reds
vs
Ossett Town Juniors U12 Thunder
14:00
Wyke Wanderers Juniors U12 Hits
vs
West End Park U12 Lightning

U13 Div 4

14:00
Gomersal & Cleckheaton U13 White
vs
Dewsbury Rangers Juniors U13 Yellow
14:00
Hebden Bridge Saints U13 Eagles
vs
Beacon Rangers U13
14:00
Lepton Highlanders JFC U13 Thunder
vs
Warley Rangers U13 Blues
14:00
Northowram Junior U13 Rams
vs
Shelley Juniors F.C. U13 Black
14:00
Overthorpe S.C. Juniors U13
vs
Shelf Juniors U13 Blues

U14 Div 1

10:00
Bingley Juniors U14 Barca
vs
Hepworth United Junior U14 A
10:00
Elland Juniors U14 United
vs
Gomersal & Cleckheaton U14 White
10:00
White Rose Allstars U14 Argentina
vs
North Gawber Colliery Junior U14

U14 Div 6

14:00
Dewsbury West Juniors U14s
vs
Gomersal & Cleckheaton U14 Blue
14:00
Phoenix Juniors u14s
vs
Ossett Town Juniors U14 Warriors
14:00
Upperthong S.C. J.F.C. U14 A
vs
Ossett Albion Juniors U14 Galaxy

U15 Div 3

14:00
Battyeford Sporting Club Juniors U15 Blu
vs
Hebden Bridge Saints U15 Panthers
14:00
Brighouse Juniors U15 Blue
vs
Gomersal & Cleckheaton U15 White
14:00
Warley Rangers U15 Wolves
vs
King Cross Juniors U15

U16 Div 2

14:00
King Cross Juniors U16
vs
Thornhill Sporting Boys U16 First
14:00
Kirkburton Juniors F.C. (Sunday) U16
vs
Gomersal & Cleckheaton U16 White
14:00
Penistone Church F.C. (SUN-Youth) U16
vs
Battyeford Sporting Club Juniors U16 Blu
14:00
Ryburn United Juniors U16 Reds
vs
Skelmanthorpe United J.F.C. U16

U16 Div 4

14:00
Gomersal & Cleckheaton U16 Red
vs
St Columbas Juniors U16
14:00
Hepworth United Junior U16
vs
Elland Juniors U16 United
14:00
Norristhorpe U16 Gold
vs
Brighouse Sports U16 Orange
14:00
Ossett Albion Juniors U16
vs
Brighouse Juniors U16 Yellow
14:00
Rothwell Juniors U16 Black
vs
Ryburn United Juniors U16 Blacks

U17 Div 1

14:00
Cumberworth Juniors U17 Academy
vs
Shelley Juniors F.C. U17 Red
14:00
Gomersal & Cleckheaton U17 Blue
vs
Shelf Juniors U17
14:00
Gomersal & Cleckheaton U17 White
vs
Battyeford Sporting Club Juniors U17 Blu
14:00
Howden Clough Junior U17 Orange
vs
Sandy Lane Juniors U17 Reds
14:00
Huddersfield YMCA Juniors U17 Reds
vs
Salts JFC U17 Huddersfield
14:00
Kexborough Chiefs J.F.C. (SUN) U17
vs
Netherton Junior U17 Hawks

U17 Div 2

14:00
Bramley Phoenix U17
vs
Wyke Wanderers Juniors U17
14:00
Brighouse Juniors U17 Blue
vs
Battyeford Sporting Club Juniors U17 Red
14:00
Meltham Athletic JFC U17 Lions
vs
Mossley Juniors U17

U18 Div 2

14:00
Birstall Rovers JFC U18 2017
vs
Hebden Bridge Saints U18 Tigers
14:00
Clifton Rangers Youth U18 Warriors3
vs
Gomersal & Cleckheaton U18 White
14:00
Elland Juniors U18
vs
Dewsbury Rangers Juniors U18 Navy
14:00
Upperthong S.C. J.F.C. U18
vs
Horbury Town Juniors U18
14:00
Warley Rangers U18
vs
Thornton United U18

Sunday 10 February 2019

U16 Div 3

14:00
Brighouse Juniors U16 Blue
vs
Shelf Juniors U16
14:00
Brighouse Sports U16 Purple
vs
Netherton Junior U16 Falcons
14:00
Dewsbury Rangers Juniors U16 Navy
vs
LS27 F.C U16
14:00
Honley Juniors U16 Red
vs
Linthwaite U16
14:00
Shelley Juniors F.C. U16 Black
vs
Gomersal & Cleckheaton U16 Blue

U13 Division 3

14:00
Dalton Dynamoes U13 blues
vs
Northowram Junior U13 Colts
14:00
Gildersome Spurs Juniors U13 Yellow
vs
Norristhorpe U13 Gold
14:00
Horbury Town Juniors U13
vs
Kirkburton Juniors F.C. (Sunday) U13A
14:00
Westend U13 Tigers
vs
Ossett Town Juniors U13 Trojan

U14 Div 5

14:00
Honley Juniors U14 Red
vs
Hade Edge J.F.C U14
14:00
Huddersfield Amateur U14 Allstars
vs
Beacon Rangers U14
14:00
Mount Pleasant U14
vs
Wyke Wanderers Juniors U14
14:00
Northowram Junior U14 Rams
vs
Skelmanthorpe United J.F.C. U14

U12 Div 5

14:00
Lindley Junior Collegians U12
vs
Shelf Juniors U12 Blues
14:00
Linthwaite U12 Linthwaite 84
vs
Lepton Highlanders JFC U12 Tigers
14:00
Netherton Junior U12 Hawks
vs
Kirkburton Juniors F.C. (Sunday) U12B
14:00
Northowram Junior U12 Colts
vs
Honley Juniors U12 Blue
14:00
Ryburn United Juniors U12 Blacks
vs
Golcar United U12
14:00
Savile Town Juniors U12
vs
Almondbury Lions JFC U12

U12 Division 8

14:00
Oxspring United JFC U12
vs
Norristhorpe U12 Bees
14:00
Queensbury Celtic U12 Tigers
vs
Horbury Town Juniors U12 Blacks
14:00
Westend U12 Pumas
vs
Drighlington Juniors U12 Yellows

U12 Div 2

14:00
Kirkheaton Youth U12 Lions
vs
Holmfirth Town Juniors U12
14:00
Northowram Junior U12 Juniors
vs
Gomersal & Cleckheaton U12 White
14:00
Ryburn United Juniors U12 Reds
vs
FC Hipperholme U12 Falcons

U12 Div 6

14:00
Ossett Town Juniors U12 Thunder
vs
Wyke Wanderers Juniors U12 Hits
14:00
Queensbury Celtic U12 Colts
vs
Littletown U12 Reds
14:00
Shelf Juniors U12 Yellows
vs
Kirkheaton Youth U12 Tigers
14:00
St Columbas Juniors U12
vs
Huddersfield YMCA Juniors U12 Red
14:00
Upperthong S.C. J.F.C. U12
vs
Gomersal & Cleckheaton U12 Blue
14:00
West End Park U12 Lightning
vs
Dewsbury Rangers Juniors U12 Navy

U13 Div 4

14:00
Beacon Rangers U13
vs
Lepton Highlanders JFC U13 Thunder
14:00
Dewsbury Rangers Juniors U13 Yellow
vs
Hebden Bridge Saints U13 Eagles
14:00
Golcar United U13 Greens
vs
Gomersal & Cleckheaton U13 White
14:00
Shelley Juniors F.C. U13 Black
vs
Overthorpe S.C. Juniors U13
14:00
Warley Rangers U13 Blues
vs
Northowram Junior U13 Rams

U14 Div 1

10:00
Lepton Highlanders JFC U14 Blues
vs
Bingley Juniors U14 Barca
10:00
Northowram Junior U14 Juniors
vs
White Rose Allstars U14 Argentina
10:00
Penistone Church F.C. (SUN-Youth) U14
vs
Queensbury Celtic U14 Cougars

U14 Div 6

14:00
Dewsbury West Juniors U14s
vs
Phoenix Juniors u14s
14:00
Gomersal & Cleckheaton U14 Blue
vs
Kinsley Wakefield U14 N/A
14:00
Horbury Town Juniors U14
vs
Park Avenue Juniors U14
14:00
Kirkheaton Youth U14 TIGERS
vs
Dalton Dynamoes U14
14:00
Ossett Town Juniors U14 Warriors
vs
Upperthong S.C. J.F.C. U14 A

U15 Div 3

14:00
Hebden Bridge Saints U15 Panthers
vs
Brighouse Juniors U15 Blue
14:00
Kexborough Chiefs J.F.C. (SUN) U15
vs
Battyeford Sporting Club Juniors U15 Blu
14:00
Netherton Junior U15 Falcons
vs
Warley Rangers U15 Wolves
14:00
Savile Town Juniors U15
vs
Upperthong S.C. J.F.C. U15 A

U16 Div 2

14:00
Battyeford Sporting Club Juniors U16 Blu
vs
Ryburn United Juniors U16 Reds
14:00
Gomersal & Cleckheaton U16 White
vs
Ossett Town Juniors U16s Wolves
14:00
King Cross Juniors U16
vs
Kirkburton Juniors F.C. (Sunday) U16
14:00
Thornhill Sporting Boys U16 First
vs
Skelmanthorpe United J.F.C. U16

U16 Div 4

14:00
Brighouse Juniors U16 Yellow
vs
Rothwell Juniors U16 Black
14:00
Brighouse Sports U16 Orange
vs
Ossett Albion Juniors U16
14:00
Elland Juniors U16 United
vs
Norristhorpe U16 Gold
14:00
Gomersal & Cleckheaton U16 Red
vs
Hepworth United Junior U16
14:00
St Columbas Juniors U16
vs
Ryburn United Juniors U16 Blacks

U17 Div 1

14:00
Battyeford Sporting Club Juniors U17 Blu
vs
Cumberworth Juniors U17 Academy
14:00
Salts JFC U17 Huddersfield
vs
Kexborough Chiefs J.F.C. (SUN) U17
14:00
Sandy Lane Juniors U17 Reds
vs
Huddersfield YMCA Juniors U17 Reds
14:00
Shelf Juniors U17
vs
Gomersal & Cleckheaton U17 White
14:00
Shelley Juniors F.C. U17 Red
vs
Gomersal & Cleckheaton U17 Blue

U17 Div 2

14:00
Bramley Phoenix U17
vs
Brighouse Juniors U17 Blue
14:00
Rastrick Junior U17 Wasps
vs
Meltham Athletic JFC U17 Lions

U18 Div 2

14:00
Dewsbury Rangers Juniors U18 Navy
vs
Gomersal & Cleckheaton U18 White
14:00
Elland Juniors U18
vs
Warley Rangers U18
14:00
Hebden Bridge Saints U18 Tigers
vs
Clifton Rangers Youth U18 Warriors3
14:00
Horbury Town Juniors U18
vs
Birstall Rovers JFC U18 2017
14:00
Thornton United U18
vs
Upperthong S.C. J.F.C. U18

Sunday 17 February 2019

U12 Div 5

11:00
Shelf Juniors U12 Blues
vs
Lindley Junior Collegians U12

U17 Div 1

14:00
Gomersal & Cleckheaton U17 Blue
vs
Battyeford Sporting Club Juniors U17 Blu
14:00
Howden Clough Junior U17 Orange
vs
Shelf Juniors U17
14:00
Netherton Junior U17 Hawks
vs
Salts JFC U17 Huddersfield

Sunday 24 February 2019

U14 Div 5

14:00
Beacon Rangers U14
vs
Huddersfield YMCA Juniors U14 Blue
14:00
Hade Edge J.F.C U14
vs
Huddersfield Amateur U14 Allstars
14:00
Hepworth United Junior U14 B
vs
Honley Juniors U14 Red
14:00
Wyke Wanderers Juniors U14
vs
Northowram Junior U14 Rams

U16 Div 3

14:00
LS27 F.C U16
vs
Honley Juniors U16 Red
14:00
Linthwaite U16
vs
Gomersal & Cleckheaton U16 Blue
14:00
Shelf Juniors U16
vs
Brighouse Sports U16 Purple
14:00
Shelley Juniors F.C. U16 Black
vs
Brighouse Juniors U16 Blue

U13 Division 3

14:00
Norristhorpe U13 Gold
vs
Horbury Town Juniors U13
14:00
Northowram Junior U13 Colts
vs
Gildersome Spurs Juniors U13 Yellow
14:00
Ossett Albion Juniors U13 Warriors
vs
Dalton Dynamoes U13 blues
14:00
Warley Rangers U13 Whites
vs
Westend U13 Tigers

U13 Div 4

14:00
Hebden Bridge Saints U13 Eagles
vs
Golcar United U13 Greens
14:00
Lepton Highlanders JFC U13 Thunder
vs
Dewsbury Rangers Juniors U13 Yellow
14:00
Northowram Junior U13 Rams
vs
Beacon Rangers U13
14:00
Overthorpe S.C. Juniors U13
vs
Warley Rangers U13 Blues
14:00
Shelf Juniors U13 Blues
vs
Shelley Juniors F.C. U13 Black

U14 Div 1

10:00
Bingley Juniors U14 Barca
vs
North Gawber Colliery Junior U14
10:00
Elland Juniors U14 United
vs
Lepton Highlanders JFC U14 Blues
10:00
Gomersal & Cleckheaton U14 White
vs
Hepworth United Junior U14 A
10:00
Penistone Church F.C. (SUN-Youth) U14
vs
White Rose Allstars U14 Argentina

U14 Div 6

14:00
Dalton Dynamoes U14
vs
Ossett Albion Juniors U14 Galaxy
14:00
Dewsbury West Juniors U14s
vs
Kirkheaton Youth U14 TIGERS
14:00
Gomersal & Cleckheaton U14 Blue
vs
Horbury Town Juniors U14
14:00
Kinsley Wakefield U14 N/A
vs
Phoenix Juniors u14s
14:00
Upperthong S.C. J.F.C. U14 A
vs
Park Avenue Juniors U14

U15 Div 3

14:00
Battyeford Sporting Club Juniors U15 Blu
vs
King Cross Juniors U15
14:00
Brighouse Juniors U15 Blue
vs
Kexborough Chiefs J.F.C. (SUN) U15
14:00
Gomersal & Cleckheaton U15 White
vs
Hebden Bridge Saints U15 Panthers
14:00
Warley Rangers U15 Wolves
vs
Savile Town Juniors U15

U16 Div 2

14:00
Kirkburton Juniors F.C. (Sunday) U16
vs
Thornhill Sporting Boys U16 First
14:00
Ossett Town Juniors U16s Wolves
vs
King Cross Juniors U16
14:00
Penistone Church F.C. (SUN-Youth) U16
vs
Gomersal & Cleckheaton U16 White
14:00
Skelmanthorpe United J.F.C. U16
vs
Battyeford Sporting Club Juniors U16 Blu

U16 Div 4

14:00
Hepworth United Junior U16
vs
St Columbas Juniors U16
14:00
Norristhorpe U16 Gold
vs
Gomersal & Cleckheaton U16 Red
14:00
Ossett Albion Juniors U16
vs
Elland Juniors U16 United
14:00
Rothwell Juniors U16 Black
vs
Brighouse Sports U16 Orange
14:00
Ryburn United Juniors U16 Blacks
vs
Brighouse Juniors U16 Yellow

U17 Div 1

14:00
Cumberworth Juniors U17 Academy
vs
Gomersal & Cleckheaton U17 Blue
14:00
Sandy Lane Juniors U17 Reds
vs
Netherton Junior U17 Hawks
14:00
Shelf Juniors U17
vs
Huddersfield YMCA Juniors U17 Reds
14:00
Shelley Juniors F.C. U17 Red
vs
Howden Clough Junior U17 Orange

U17 Div 2

14:00
Brighouse Juniors U17 Blue
vs
Wyke Wanderers Juniors U17

U18 Div 2

14:00
Birstall Rovers JFC U18 2017
vs
Thornton United U18
14:00
Clifton Rangers Youth U18 Warriors3
vs
Horbury Town Juniors U18
14:00
Dewsbury Rangers Juniors U18 Navy
vs
Hebden Bridge Saints U18 Tigers
14:00
Elland Juniors U18
vs
Gomersal & Cleckheaton U18 White
14:00
Warley Rangers U18
vs
Upperthong S.C. J.F.C. U18

Latest news

Almondbury Lions looking for a Coach
General Almondbury Lions looking for a Coach

Can you help?

Snow hits the Cup Fixtures
General Snow hits the Cup Fixtures

Pitchero League Cup and Eric Kershaw Memorial Trophy games hit by the weather!!!

Live Cup Draw Takes Place
General Live Cup Draw Takes Place

Draw Goes Live

Huddersfield Macron Junior Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe