Results

Filter by team

Sunday 22 May 2016

Under 18 Div 1

14:00
Uppermill
W - L
Norristhorpe

Under 18 Div 2

14:00
Brighouse B
vs
YMCA

Under 15 Div 1

10:00
Ryburn Utd
L - W
Dewsbury Rgs
10:00
Uppermill
L - W
Ossett Albion

Under 15 Div 3

14:00
Northowram Rams
0 - 0 Full time
Upperthong

Under 15 Div 4

14:00
Northowram Colts
L - W
Marsden

Under 14 Div 2

10:00
Westend Tigers
0 - 5 Full time
Almondbury Lions

Under 13 Div 4A

10:00
Gomersal & Cleckheaton 'C
5 - 2 Full time
Netherton 'B
TBC
Mount Pleasant
0 - 1 Full time
Cleckheaton

U13 Div 5A & B

TBC
BRIGHOUSE SPORTS'B
W - L
NORTHOWRAM RAMS
10:00
Cumberworth 'B
2 - 1 Full time
Bradford Park Avenue 'B

Under 12 Div 4A

10:00
Greetland Gold
L - W
Ossett Town 'B

Saturday 21 May 2016

Under 15 Div 1

10:00
Northowram Juns
0 - 0 Full time
Lepton Hlnds

U13 Div 5A & B

10:00
OSSETT ALBION 'C
8 - 4 Full time
LINDLEY LIGHTNING

Friday 20 May 2016

Under 18 Div 1

14:00
Uppermill
3 - 2 Full time
Brighouse

Under 18 Div 2

18:30
YMCA
vs
Brighouse B

Under 15 Div 1

18:00
Dewsbury Rgs
5 - 4 Full time
Ossett Albion
10:00
Northowram Juns
0 - 0 Full time
Dewsbury Rgs
18:00
Uppermill
W - L
Wyke Wndrs

Under 15 Div 4

14:00
Halifax Sports
L - W
Northowram Colts

Under 13 Div 4A

10:00
Mount Pleasant
W - L
Wyke Wndrs
10:00
St Columbas
6 - 3 Full time
Netherton 'B

U13 Div 5A & B

10:00
BRIGHOUSE SPORTS'B
2 - 9 Full time
Park Avenue

Wednesday 18 May 2016

UNDER 16 DIV 2

18:00
Brighouse Sports 'B
W - L
Kirkheaton

Under 15 Div 4

18:00
Halifax Sports
L - W
Marsden

Tuesday 17 May 2016

U13 Div 5A & B

18:30
NORTHOWRAM RAMS
5 - 3 Full time
OSSETT ALBION 'C

Monday 16 May 2016

Under 15 Div 4

18:00
Halifax Sports
L - W
Greetland

Sunday 15 May 2016

Under 18 Div 1

14:00
Brighouse
2 - 3 Full time
Uppermill
14:00
Norristhorpe
0 - 5 Full time
LS27

Under 18 Div 2

14:00
Howden Clough B
vs
Gomersal & Cleckheaton

UNDER 16 DIV 2

14:00
Brighouse Sports 'B
1 - 2 Full time
Halifax Irish Greens
14:00
Churwell Lions
7 - 6 Full time
Northowram
14:00
Dalton Dynms
3 - 2 Full time
Drighlington
14:00
Greetland 'B
7 - 1 Full time
Rastrick
14:00
Kirkheaton
3 - 2 Full time
Thornhill Boys

Under 15 Div 1

10:00
Lepton Hlnds
0 - 0 Full time
Northowram Juns
10:00
Rothwell
W - L
Wyke Wndrs
10:00
Ryburn Utd
4 - 4 Full time
Shelley
10:00
Uppermill
6 - 3 Full time
Dewsbury Rgs

Under 15 Div 2

10:00
Cumberworth
vs
Rothwell 'B
10:00
Norristhorpe
vs
YMCA
10:00
Thornton Utd
vs
Hepworth Utd

Under 15 Div 3

14:00
Birstall Rovers
12 - 2 Full time
Lepton Hlnds 'B

Under 15 Div 4

10:00
Greetland
9 - 2 Full time
Marsden
10:00
Northowram Colts
L - W
Meltham
10:00
Thornhill Utd
W - L
Hebden Bridge Tigers
10:00
Wyke Wndrs 'B
3 - 1 Full time
Dewsbury Rgs 'B

Under 14 Div 1

12:30
Westend Lions
1 - 0 Full time
Drighlington

Under 14 Div 2

10:00
Northowram Juns
L - W
Hade Edge Tigers

Under 14 Div 4

10:00
Northowram Bulls
3 - 2 Full time
Littletown
10:00
Rastrick 'B
W - L
Battyeford 'B
10:00
Shelley 'B
3 - 5 Full time
Bramley Phoenix

Under 14 Div 5A & 5B

10:00
Horbury Town
vs
Woodkirk Valley
10:00
MELTHAM
vs
CUMBERWORTH 'B
10:00
NORRISTHORPE
vs
Hall Green Utd
10:00
PARK AVENUE
vs
Hade Edge 'B
10:00
Shelley 'C
vs
PUDSEY
10:00
YMCA 'B
vs
HOWDEN CLOUGH 'B

Under 13 Div 2

14:00
Bradford Park Avenue
3 - 1 Full time
Brighouse Sports
14:00
Deighton
8 - 1 Full time
Gomersal & Cleckheaton
14:00
Northowram Juns
W - L
Thornhill Utd

Under 13 Div 4A

TBC
Cleckheaton
5 - 9 Full time
Ossett Town Jaguars
10:00
Gomersal & Cleckheaton 'C
5 - 7 Full time
Mount Pleasant
10:00
Netherton 'B
2 - 5 Full time
Holmfirth Town
TBC
Northowram Colts
5 - 2 Full time
Wyke Wndrs

U13 Div 5A & B

10:00
BATTYEFORD 'B
5 - 1 Full time
Brighouse 'B
10:00
BRIGHOUSE
4 - 2 Full time
Hade Edge
TBC
Bradford Park Avenue 'B
3 - 2 Full time
Cleckheaton 'B
10:00
Elland 'B
8 - 2 Full time
DEWSBURY RGS 'C
10:00
LINDLEY LIGHTNING
5 - 16 Full time
BRIGHOUSE SPORTS'B
10:00
Lepton Hlnds ''B
4 - 4 Full time
Cumberworth 'B
10:30
OSSETT ALBION 'C
10 - 0 Full time
NORTHOWRAM RAMS
10:00
Park Avenue
4 - 3 Full time
WESTEND TIGERS

Under 12 Div 3

14:00
Brighouse Terriers
vs
Holmfirth Town
14:00
Gomersal & Cleckheaton
vs
King Cross

Friday 13 May 2016

Under 18 Div 1

TBC
Uppermill
L - W
Shelley

Under 18 Div 2

18:30
Gomersal & Cleckheaton
1 - 4 Full time
Battyeford

Under 16 Div 4A & B

18:00
Hepworth Utd
vs
Ossett Town
18:00
Howden Clough
vs
Park Avenue
18:00
KEXBOROUGH APACHES
vs
THORNES 'B
18:00
Kexborough Braves
vs
LEPTON HLNDS 'B
18:00
PENISTONE
vs
Beacon Rgs
18:00
Shelf
0 - 0 Full time
Tingley Ath

UNDER 16 DIV 2

18:00
Kirkheaton
4 - 0 Full time
Halifax Irish Greens
18:00
Northowram
3 - 2 Full time
Dalton Dynms
18:00
Thornhill Boys
W - L
Rastrick

Under 15 Div 1

06:00
Rothwell
W - L
Lepton Hlnds
06:00
Shelley
L - W
Ossett Town Pumas
06:00
Westend Lions
W - L
Wyke Wndrs

Under 15 Div 2

06:00
Rothwell 'B
vs
Hepworth Utd
06:00
Thornton Utd
vs
Norristhorpe

Under 15 Div 4

06:00
Greetland
L - W
Meltham
06:00
Northowram Colts
L - W
Dewsbury Rgs 'B
06:00
Wyke Wndrs 'B
W - L
Thornhill Utd

Under 14 Div 1

18:30
Drighlington
1 - 2 Full time
Gomersal & Cleckheaton

Under 14 Div 4

06:00
Bramley Phoenix
2 - 5 Full time
Ossett Town Mavericks

Under 14 Div 5A & 5B

06:00
HOWDEN CLOUGH 'B
vs
CUMBERWORTH 'B
06:00
Horbury Town
vs
Rastrick Spartans
06:00
NORRISTHORPE
vs
Hade Edge 'B
06:00
PUDSEY
vs
PARK AVENUE
06:00
YMCA 'B
vs
PARK AVENUE

Under 13 Div 2

18:00
Gomersal & Cleckheaton
W - L
Brighouse Sports
18:00
Northowram Juns
L - W
Deighton

Under 13 Div 4A

10:00
Holmfirth Town
6 - 2 Full time
Shelf
TBC
Linthwaite
2 - 15 Full time
Cleckheaton
10:00
Mount Pleasant
L - W
Ossett Town Jaguars
10:00
Netherton 'B
5 - 1 Full time
Howden Clough 'B

U13 Div 5A & B

10:00
BATTYEFORD 'B
3 - 5 Full time
Bradford Park Avenue 'B
10:00
Brighouse 'B
3 - 5 Full time
Elland 'B
TBC
Cleckheaton 'B
L - W
BRIGHOUSE SPORTS'B
10:00
Cumberworth 'B
13 - 3 Full time
LINDLEY LIGHTNING
10:00
DEWSBURY RGS 'C
2 - 3 Full time
BRIGHOUSE
10:00
Lepton Hlnds ''B
3 - 6 Full time
Park Avenue

Under 12 Div 3

18:00
Cumberworth
vs
Gomersal & Cleckheaton
18:00
Rastrick Rockets
vs
Holmfirth Town

Under 12 Div 6

18:00
Ossett Albion
vs
Ossett Town 'C

Thursday 12 May 2016

Under 15 Div 1

18:00
Ossett Albion
4 - 5 Full time
Uppermill

Under 14 Div 2

10:30
Greetland Stars
3 - 3 Full time
Hade Edge Tigers

Wednesday 11 May 2016

Under 16 Div 4A & B

18:00
Ossett Town
vs
PARK AVENUE 'B

UNDER 16 DIV 2

18:00
Brighouse Sports 'B
1 - 6 Full time
Greetland 'B
18:00
Halifax Irish Greens
1 - 7 Full time
Northowram

Under 15 Div 1

18:00
Ossett Town Pumas
2 - 0 Full time
Westend Lions
18:00
Uppermill
W - L
Shelley

Under 14 Div 2

06:00
Hade Edge Tigers
5 - 5 Full time
Greetland Stars

Under 14 Div 5A & 5B

18:00
MELTHAM
vs
PUDSEY
18:00
Rastrick Spartans
vs
NORRISTHORPE

Under 13 Div 4A

10:00
Howden Clough 'B
4 - 3 Full time
Wyke Wndrs

U13 Div 5A & B

10:00
Hade Edge
L - W
NORRISTHORPE 'B
10:00
Lepton Hlnds ''B
3 - 2 Full time
Elland 'B
18:30
NORTHOWRAM RAMS
4 - 6 Full time
BATTYEFORD 'B

Tuesday 10 May 2016

Under 15 Div 1

18:00
Ossett Albion
2 - 0 Full time
Wyke Wndrs

Under 15 Div 3

18:00
Brighouse
1 - 3 Full time
Birstall Rovers

Under 13 Div 4A

10:00
Northowram Colts
6 - 1 Full time
Netherton 'B

Sunday 8 May 2016

Under 18 Div 1

14:00
Norristhorpe
3 - 1 Full time
Uppermill
14:00
Northowram
W - L
Ossett Town

Under 18 Div 2

14:00
Howden Clough B
2 - 1 Full time
YMCA
14:00
Ryburn Utd
6 - 1 Full time
Battyeford Athletic

Under 17 Div 1

14:00
Skelmanthorpe
0 - 3 Full time
Shelley

Under 17 Div 2

14:00
Gomersal & Cleckheaton
vs
Brighouse
14:00
Hebden Bridge Juns
vs
Thornton Utd
14:00
Middleton Park
vs
Dewsbury Rangers 'B
14:00
Shelley 'B
vs
Thornes
14:00
Spen Utd
vs
Hepworth Utd 'B
14:00
Warley Rangers 'B
vs
Gomersal & Cleckheaton 'B

Under 16 Div 4A & B

14:00
Howden Clough
vs
PENISTONE
14:00
Ossett Town
vs
Kexborough Braves
14:00
Park Avenue
vs
Hepworth Utd
14:00
SCHOLES
vs
LEPTON HLNDS 'B
14:00
Shelf
vs
THORNES 'B
14:00
Tingley Ath
vs
KEXBOROUGH APACHES
14:00
Westend Tigers
vs
Beacon Rgs

UNDER 16 DIV 2

14:00
Churwell Lions
L - W
Drighlington
14:00
Dalton Dynms
6 - 0 Full time
Rastrick
14:00
Greetland 'B
1 - 1 Full time
Brighouse Sports 'B
14:00
Northowram
1 - 2 Full time
Kirkheaton
14:00
Thornhill Boys
5 - 2 Full time
Warley Rgs Blues

Under 15 Div 1

10:00
Clifton Rgs
1 - 5 Full time
Rothwell
10:00
Dewsbury Rgs
6 - 0 Full time
Ryburn Utd
10:00
Lepton Hlnds
1 - 0 Full time
Ossett Town Pumas
10:00
Northowram Juns
4 - 0 Full time
Westend Lions
10:00
Shelley
5 - 0 Full time
Ossett Albion
10:00
Wyke Wndrs
L - W
Uppermill

Under 15 Div 2

10:00
Hebden Bridge Penquins
vs
Rothwell 'B
10:00
Keighley
vs
Thornton Utd
10:00
Norristhorpe
vs
Hepworth Utd

Under 15 Div 3

10:00
Brighouse
15 - 3 Full time
Lepton Hlnds 'B
10:00
Kexborough
2 - 3 Full time
Birstall Rovers
14:00
King Cross
7 - 4 Full time
Thornes

Under 15 Div 4

10:00
Dewsbury Rgs 'B
0 - 5 Full time
Shelf
10:00
Greetland
3 - 2 Full time
YMCA 'B
10:00
Marsden
2 - 2 Full time
Hebden Bridge Tigers
10:00
Meltham
5 - 1 Full time
Thornhill Utd
10:00
Northowram Colts
L - W
Wyke Wndrs 'B

Under 14 Div 1

12:30
Drighlington
1 - 1 Full time
Battyeford
10:00
Gomersal & Cleckheaton
vs
Ossett Town
10:00
Ossett Albion
vs
Westend Lions
10:00
Queensbury
vs
Honley
10:00
Rastrick
vs
Lepton Hlnds

Under 14 Div 2

10:00
Almondbury Lions
1 - 3 Full time
Drighlington 'B
10:00
Hade Edge Tigers
3 - 1 Full time
Warley Rangers
10:00
YMC Bears
1 - 6 Full time
Clifton Rgs

Under 14 Div 4

10:00
Battyeford 'B
2 - 11 Full time
Ossett Town Mavericks
10:00
Brighouse 'B
4 - 1 Full time
Littletown
10:00
Northowram Bulls
2 - 11 Full time
Bramley Phoenix
10:00
Rastrick 'B
5 - 1 Full time
Netherton 'B
10:00
Shelley 'B
2 - 3 Full time
Dewsbury West

Under 14 Div 5A & 5B

10:00
CUMBERWORTH 'B
vs
Woodkirk Valley
10:00
Hade Edge 'B
vs
YMCA 'B
10:00
Hall Green Utd
vs
Horbury Town
10:00
MELTHAM
vs
PARK AVENUE
10:00
NORRISTHORPE
vs
Park Avenue'B
10:00
PUDSEY
vs
HOWDEN CLOUGH 'B

Under 13 Div 2

10:00
Gomersal & Cleckheaton
1 - 4 Full time
Bradford Park Avenue
10:00
Hepworth Utd
1 - 1 Full time
Deighton
10:00
Northowram Juns
1 - 0 Full time
Brighouse Sports

Under 13 Div 4A

10:00
Mount Pleasant
1 - 7 Full time
Holmfirth Town

Under 13 Div 4B

10:00
Birchencliffe
vs
Hall Green Utd
10:00
Dewsbury Rgs 'B
vs
Greetland Juns
10:00
Rothwell 'B
vs
Hebden Bridge

U13 Div 5A & B

10:00
BRIGHOUSE
9 - 2 Full time
Lepton Hlnds ''B
10:00
BRIGHOUSE SPORTS'B
W - L
BATTYEFORD 'B
10:00
Brighouse 'B
6 - 5 Full time
OSSETT ALBION 'C
10:00
Cumberworth 'B
1 - 7 Full time
NORTHOWRAM RAMS
10:00
DEWSBURY RGS 'C
5 - 8 Full time
Park Avenue
10:00
Hade Edge
2 - 0 Full time
LINDLEY LIGHTNING
10:00
NORRISTHORPE 'B
0 - 8 Full time
Elland 'B
10:00
WESTEND TIGERS
5 - 3 Full time
Bradford Park Avenue 'B

Under 12 Div 3

10:00
Gomersal & Cleckheaton
vs
Howden Clough
10:00
Holmfirth Town
vs
Linthwaite

Under 12 Div 4A

10:00
Park Avenue
2 - 4 Full time
Overthorpe

Under 12 Div 6

10:00
Cumberworth 'B
vs
Howden Clough 'C
10:00
Ossett Albion
1 - 5 Full time
Hepworth Utd
10:00
Ossett Town 'C
vs
Pudsey 'D

Friday 6 May 2016

Under 17 Div 2

18:00
Brighouse
vs
Middleton Park
18:00
Hebden Bridge Tigers
vs
Hebden Bridge Juns
18:00
Hepworth Utd 'B
vs
Dewsbury Rangers 'B
18:00
Thornes
vs
Gomersal & Cleckheaton 'B
18:00
Warley Rangers 'B
vs
Gomersal & Cleckheaton

Under 16 Div 4A & B

18:00
LEPTON HLNDS 'B
vs
Park Avenue
18:00
Ossett Town
vs
Beacon Rgs
18:00
PARK AVENUE 'B
vs
Howden Clough
18:00
UPPERTHONG 'B
vs
THORNES 'B

UNDER 16 DIV 2

18:00
Brighouse Sports 'B
4 - 1 Full time
Churwell Lions
18:00
Kirkheaton
1 - 3 Full time
Norristhorpe 'B
18:00
Rastrick
0 - 2 Full time
Northowram
18:00
Thornhill Boys
2 - 3 Full time
Dalton Dynms

Under 15 Div 1

18:00
Uppermill
6 - 1 Full time
Westend Lions
18:00
Wyke Wndrs
0 - 3 Full time
Shelley

Under 15 Div 2

18:00
Norristhorpe
vs
Rothwell 'B
18:00
YMCA
vs
Hepworth Utd

Under 15 Div 4

18:00
Dewsbury Rgs 'B
2 - 3 Full time
Thornhill Utd
18:00
Greetland
W - L
Northowram Colts

Under 14 Div 1

18:00
Lepton Hlnds
2 - 0 Full time
Westend Lions

Under 14 Div 2

18:00
Almondbury Lions
3 - 1 Full time
Hade Edge Tigers

Under 14 Div 4

18:00
Rastrick 'B
1 - 7 Full time
Bramley Phoenix

Under 14 Div 5A & 5B

18:00
CUMBERWORTH 'B
vs
Rastrick Spartans
18:00
Hade Edge 'B
vs
Horbury Town
18:00
MELTHAM
vs
Shelley 'C
18:00
NORRISTHORPE
vs
YMCA 'B
18:00
PUDSEY
vs
Park Avenue'B

Under 13 Div 2

18:00
Brighouse Sports
1 - 6 Full time
Deighton

Under 13 Div 4A

18:30
Cleckheaton
1 - 6 Full time
Holmfirth Town
10:00
Mount Pleasant
1 - 7 Full time
Netherton 'B
18:30
Shelf
1 - 4 Full time
Northowram Colts

Under 13 Div 4B

18:00
Greetland Juns
vs
Hebden Bridge

U13 Div 5A & B

10:00
BRIGHOUSE SPORTS'B
W - L
Cumberworth 'B
10:00
Elland 'B
4 - 2 Full time
OSSETT ALBION 'C
10:00
LINDLEY LIGHTNING
2 - 14 Full time
BRIGHOUSE
10:00
Lepton Hlnds ''B
3 - 8 Full time
WESTEND TIGERS
18:30
NORRISTHORPE 'B
2 - 4 Full time
Cleckheaton 'B
10:00
Park Avenue
11 - 5 Full time
BATTYEFORD 'B

Under 12 Div 3

18:00
Holmfirth Town
vs
Cumberworth

Under 12 Div 6

18:00
Ossett Town 'C
0 - 1 Full time
Hepworth Utd

Thursday 5 May 2016

Under 14 Div 1

18:30
Queensbury
4 - 1 Full time
Drighlington

Wednesday 4 May 2016

Under 18 Div 1

18:30
LS27
W - L
Uppermill

UNDER 16 DIV 2

14:00
Halifax Irish Greens
1 - 2 Full time
Norristhorpe 'B

Under 15 Div 1

18:00
Wyke Wndrs
4 - 4 Full time
Clifton Rgs

Under 15 Div 3

18:00
Thornes
2 - 1 Full time
Brighouse

Under 14 Div 4

18:00
Littletown
2 - 4 Full time
Shelley 'B

Under 14 Div 5A & 5B

18:00
MELTHAM
vs
NORRISTHORPE

Under 13 Div 4A

10:00
Mount Pleasant
L - W
Howden Clough 'B

U13 Div 5A & B

10:00
BRIGHOUSE SPORTS'B
1 - 3 Full time
Lepton Hlnds ''B

Tuesday 3 May 2016

Under 15 Div 1

18:00
Rothwell
2 - 2 Full time
Ossett Town Pumas

Sunday 1 May 2016

Under 18 Div 1

14:00
Shelf
0 - 18 Full time
Norristhorpe
14:00
Uppermill
W - L
Netherton

Under 18 Div 2

14:00